top of page
  • Фото автораVeronika Viršičiūtė

Augalai

Vidaus augalai tampa labai madingu ir funkcionaliu namų puošybos akcentu. Erdvei jie suteikia gyvybingumo, daugiau spalvų, sustiprina pojūtį bei padeda užbaigti bet kokio stiliaus interjerą. Žalieji gyventojai kambario orą prisotina deguonimi, valo jį nuo toksinų, padeda palaikyti drėgmės balansą bei suteikia namams daugiau jaukumo.

Įdomiais bei retesnių rūšių augalais gali pasirūpinti ne tik užkietėję sodininkai. Tačiau nepamirškite, kad bet kuris augalas reikalauja bent minimalios priežiūros. Kaktusai ir sukulentai ilgą laiką buvo populiarūs dėl savo gyvybingumo. Tačiau dabar interjero dizainerių akys krypsta į įvairių rūšių žaliuosius atogrąžų augalus.
Pateikiame 3 pernelyg nekaprizingus augalus:


1. Aukštoji aspidistra

Nustebsite, tačiau ši patraukliai atrodanti kambarinė gėlė yra laikoma vienu iš seniausių augalų žemėje. Aukštąja aspidistra labai lengva rūpintis ir jai nereikia daug saulės šviesos – ji jausis patogiai tiek šviesioje vietoje, tiek šešėlyje. Šis augalas puikiai tinka tamsiems namų kampams, kuriuos paprastai norime pagyvinti. Vienintelė sąlyga – svarbu sukurti tokį mikroklimatą, kuris būtų artimas natūraliam subtropikui. Tačiau, bet koks drėkintuvas su šia užduotimi susidoros puikiai!2. Sansevjera

Dažnai vadinama mėgstamiausia keliautojų gėle. Kodėl? Šį augalą galime vadinti nemirtingu. Sansevjera daugiau nei keletą savaičių gali puikiai išgyventi be vandens. Tuo pačiu, ji idealiai prisiderina prie minimalistinio ir Skandinaviškio stiliaus interjero.

Dėl kompaktiško lapų augimo puikiai tinka užpildyti kampams ar nišoms. Su Sansevjera kambariai dažnai zonuojami bei užpildomos erdvės, kuriose reiklesni augalai paprastai auga nenoriai. Dėl rūšių ir formų gausos itin mėgstama interjero dizainerių.


3.Papartis

Augalų gerbėjams, kuriems patinka įspūdingos išvaizdos žalumynai, tačiau ne rūpinimasis jais, geriausias sprendimas – naminis papartis. Kambarinių paparčių priežiūra nereikalauja specialių įgūdžių. Visgi, svarbu įsiminti kelias paprastas taisykles. Pirmiausia, venkite tiesioginių saulės spindulių. Paprastai, augalus mėgstama statyti šalia lango – ant palangių ar netoli esančiose lentynose. Papartį geriausia įkurdinti toje vietoje, kurioje jis gautų netiesioginę prieigą prie saulės spindulių. Idealiausia vieta augalui – šalia langus skiriančios sienos. Taip pat paparčiui itin svarbu drėgnas oras. Taigi, jei Jūsų mylimas papartis staiga pradėjo vysti, vadinasi tai signalas, kad Jūsų namuose trūksta šviežesnio oro ar drėgmės. Jeigu tinkamai pasirūpinsite šio augalo poreikiais, ilgą laiką džiaugsitės prabangiai maloniu namų akcentu.Tiesa ta, kad specializuotose gėlių parduotuvėse puikuojasi visa gausybė tradicinių bei retų augalų rūšių – svarbiausia, pasirinkti apgalvotai.


Comments


bottom of page