top of page
  • Фото автораVeronika Viršičiūtė

Darbo vieta Jūsų namuose

Darbas savo pačių namuose yra ne vieno biuro darbuotojo svajonė. Daugelis pritartų, kad toks darbas turi daug privalumų, o šiuo metu darbas nuotoliniu būdu net ir skatinamas.


Galvodami apie profesinę veiklą namuose, turėtumėte laiku pagalvoti, kur ir kaip organizuoti darbo vietą, kuri turėtų atitikti tam tikrus reikalavimus.


Kuriant darbo vietą svarbu atsižvelgti į šiuos dalykus:


  • Darbo vieta neturėtų užimti daug vietos. Dažniausiai joje stovi stalas ir fotelis, taip pat lentynos ir spintelės dokumentams, raštinės reikmenims, ir kitiems daiktams laikyti.

  • Namų biurui skirtoje vietoje turėtumėte dėti tik tiesiogiai su jūsų veikla susijusius daiktus, o ne apdekoruoti jį pašaliniais daiktais.

  • Darbo zona turėtų būti organizuota ergonomiškai, t.y., laikantis taisyklių, kurios padės išdėstyti objektus ir įrangą taip, kad būtų patogu naudotis.

  • Rinkdamiesi tinkamą apšvietimą, stalo aukštį ir sėdimus baldus, būkite atsargūs, nes jie neturėtų sukelti diskomforto dirbant.

  • Kad kambarys, kuriame įrengėte darbui skirtą vietą atrodytų harmoningai, stenkitės neprieštarauti visuose namuose vyraujančiam interjerui. Atidžiai rinkitės darbo vietos baldus, naudodami kontrastingas spalvas ir stilių.


Erdvės planavimas


Darbo vieta prie lango

Geriausia darbo stalo vieta yra prie lango, kadangi visi gerai žinome apie natūralios šviesos pranašumus. Žinoma, atminkite, kad jei pastatysite stalą prie paties lango, vėliau bus sunku prie jo prieiti. Jei įmanoma, palikite 20 cm. tarp lango ir stalo užuolaidoms ir radiatoriui, ir dar apie 35 cm. kad būtų paprasčiau prieiti prie lango ir kas kartą nereikėtų jo stumdyti. Tamsios užuolaidos padės išvengti šviesos atspindžių.


Planuodami erdvę taip pat turėtumėte įsidėmėti, kad biuro kėdės su porankiais ir ant ratų paprastai yra didesnės nei jų valgomojo kambario kolegos. Taip yra dėl plačios kojos su ratukais, tad tokios kėdės aukštis - apie 65 x 65 cm., o paprastos kėdės matmenys yra 45 x 55 cm.Palangė

Akivaizdu, kad darbo vietos, įrengtos ant plačios palangės didžiausias pliusas yra natūrali šviesa visą dieną. Platesnė palangė gali tapti išties patogiu stalu. Toks sprendimas ypač tinka mažo ploto būstuose.Darbo vieta nišoje

Šis sprendimas taip pat puikus ir gali būti netgi labai patogus, tačiau vertėtų pasvarstyti apie papildomą apšvietimą. Dažniausiai nišos vieta yra kiek labiau nutolusi nuo kambario centro, tad bendro apšvietimo gali ir nebeužtekti. Darbo vieta įrengta nišoje gali skambėti ypač patraukliai tiems, kurie nori patalpinti daugiau daiktų. Nišoje lengvai rasite vietos papildomoms lentynoms ar sienelei, kurioje galėsite kabinti priminimus, kontaktus ir kitą informaciją, kurios gali prireikti staiga.Paslėpta darbo vieta

Idėja organizuoti darbo erdvę atrodo labai viliojanti, pavyzdžiui, už įmontuotos spintelės ar sandėliuko durų, nes kiekvieno iš jų viduje esančią erdvę galima pertvarkyti taip, kad viskas, ko reikia mažame biure, lengvai ir labai patogiai tilptų.Funkcinio stalo pasirinkimas

Vienas iš centrinių interjero elementų bet kuriame biure yra stalas. Štai kodėl svarbu atsakingai jį pasirinkti. Optimalus namų darbastalio dydis yra 1200 x 600 cm., tačiau dažniau būna modelių, kurių dydis yra maždaug 1200 x 700 cm ir net 1200 x 800 cm.


Atminkite, kad palikdami stalą, kėdę dažniausiai pastumiame atgal. Norėdami tai padaryti ir kas kartą netrinktelėti į sieną, už kėdės (nuo nugaros iki sienos) turi būti ne mažiau kaip 35 cm. atstumas.


Jei jūsų stale nėra daiktų saugojimo vietos, galite įsigyti vieną ar daugiau lentynų.Fotelio ar kėdžių pasirinkimas

Tikriems darboholikams tinka minkštos kėdės - jos bus patogesnės tiems, kurie daug laiko praleidžia sėdėdami. Tačiau kėdės su kieta sėdyne taip pat turi pranašumą: jų savininkai keliasi dažniau, o tai yra naudinga. Geriau pasirinkti kėdes, pagamintas iš natūralių medžiagų. Odiniai foteliai tiks garbingesnių ir prabangesnių interjerų gerbėjams.

Pagal paskutinius tyrimus, kėdė be ratukų geresnis sprendimas nei su ratukais. Be ratų kėdė yra stabili, del to nugara ne taip greitai pavargsta. Kėdės su ratukais yra mažiau stabilios, tad jums nuolat reikia laikyti pusiausvyrą.Sandėliavimas ir dekoras

Patartina, kad siena, prieš kurią pastatėte stalą, būtų papuošta paveikslais, printais, nuotraukomis arba pastatyti papildomas saugojimo sistemas. Toks sprendimas tinka vietose, kur nėra papildomos vietos lentynoms.


Jei šalia lentų yra stelažas su lentynomis iki grindų, nepamirškite, kad atidarytumėte duris ir atsisėstumėte, prie atvirų lentynų turėtumėte palikti ne mažiau 35 cm.Apšvietimas

Šviesos pro langą, žinoma, nepakanka. Patartina, kad jūsų darbo vietoje būtų tiek bendras kambario, tiek papildomas apšvietimas. Nepriklausomai nuo darbo erdvės stiliaus, ant sienų galima pakabinti sieninį šviestuvą, stalinį šviestuvą arba pastatyti toršerą. Šios detalės kartu pridės jaukumo kambaryje. Šiuolaikinės interjero tendencijos apima neutralių spalvų sienų apdailą ir daugiapakopį apšvietimą. Šis sprendimas padės daugiau dėmesio skirti darbui.


Kuriant darbui skirtą vietą namuose, labai svarbu nepamiršti atsižvelgti į bendrą namų interjerą. Dažnu atveju, kai kuriuos sprendimus padiktuoja būsto plotas bei, žinoma, Jūsų pačių gyvenimo būdas ir poreikiai.
Comments


bottom of page